Kompleksowe oddłużanie jest procesem, którego celem jest całkowita likwidacja długów, lub zdecydowana redukcja wszelkich zobowiązań finansowych u wszystkich wierzycieli. W wyniku oddłużania wszystkie nasze zaległości powinny zostać zamienione na jedną niską ratę, na której regulowanie będzie nas stać w przyszłości. Proces ten jest szczególnie skuteczny, gdy jest prowadzony pod nadzorem profesjonalnej kancelarii, która oferuje pełną pomoc w oddłużaniu na każdym etapie.
Oddłużanie całościowe ma miejsce wówczas, gdy zatrudniony przez nas specjalista-negocjator (prawnik, kancelaria, biuro prawne) doprowadzi do ugody ze wszystkimi firmami, a nie tylko jednostkowo. Kancelaria prawna, dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy, może skutecznie negocjować warunki spłat, co pozwala na uzyskanie korzystnych dla klienta porozumień. Zawarcie ugody z wierzycielami czy też restrukturyzacja długów nie przyniesie nam żadnego efektu jeśli nie będzie zawarta ze wszystkimi wierzycielami ponieważ zmniejszenie rat tylko u kilku z nich nie rozwiąże naszego problemu. W tym kontekście, pomoc w oddłużaniu świadczona przez doświadczonych prawników jest nieoceniona.
Kompleksowe oddłużanie i wyjście z długów przez ogłoszenie upadłości konsumenckiej, to zamiana wszystkich kredytów na jedną niską ratę, ustaloną przez sąd w łatwej do spłacania wysokości. Proces ten, szczególnie gdy jest prowadzony przez doświadczoną kancelarię prawną, która specjalizuje się w pomocy w oddłużaniu, zapewnia dłużnikowi optymalne warunki do regulowania zobowiązań. W przypadku osób fizycznych, które nie posiadają żadnych nieruchomości oddłużanie przez upadłość konsumencką jest wręcz komfortowym rozwiązaniem, ponieważ umorzenie długów nastąpi bez likwidacji majątku.
Na czym polega oddłużanie?
Najprościej rzecz ujmując, oddłużanie polega na redukcji lub całkowitej likwidacji długów. Może ono przybrać różne formy w zależności o sytuacji dłużnika: negocjacje z wierzycielami, konsolidacja długów, restrukturyzacja zadłużenia czy też wspomniana upadłość konsumencka. Wszystkie te formy różnią się w zależności od stopnia zadłużenia i zasobności portfela. Profesjonalna kancelaria prawna, posiadająca doświadczenie w prowadzeniu spraw oddłużeniowych, może doradzić, która z tych form będzie najbardziej odpowiednia w danym przypadku.
W sytuacji kiedy wierzyciele odmawiają nam zmniejszenia rat i nękającymi telefonami domagają się natychmiastowej spłaty całej kwoty zobowiązania, ogłoszenie bankructwa jest najczęściej jedynym rozwiązaniem, które uchroni nas przed egzekucją komorniczą. Bezczynność i brak działania sytuację tylko pogorszą.
Dłużnik nie musi być sam ze swoimi problemami. Może, a nawet powinien zgłosić się do specjalizującej się w upadłości konsumenckiej kancelarii lub biura prawnego, które oferuje kompleksową pomoc w oddłużaniu i w jego imieniu załatwi całą sprawę.